Výcvik zásahové jednotky SDH Dolní Lhota ve výcvikových prostorách " v katakombách" Střední školy požární ochrany FM.
V sobotu 11. 3. 2017 jsme zorganizovali pravidelný výcvik nositelů dýchací techniky členů zásahové jednotky SDH Dolní Lhota. Výcvik proběhl ve výcvikových prostorách " v katakombách" výcvikového zařízení Střední školy požární ochrany ve Frýdku Místku. Jako každoročně jsme přizvali k našemu výcviku i sousední hasiče z Velké Polomi.

vycvik fm 17

Tato spolupráce mezi našimi obcemi funguje na dobré úrovni a společný výcvik je z hlediska pravděpodobné spolupráce při skutečném zásahu reálná a tudíž žádaná. Průběh výcviku: Před samotným vstupem do polygonu (zadýmených katakomb) jsme si připomenuli správný způsob vstupu do hořící budovy, pohyb hasičů v zadýmeném prostoru a postup při vyhledávání pohřešovaných osob.
Cílem celého výcviku byla správná orientace hasičů ve stísněných prostorách podzemí s vyhledáním a vynesením pohřešované osoby, včetně správné komunikace přes ruční radiostanice.