Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska zavedlo v posledních dnech několik opatření ve vztahu k šíření onemocnění způsobeného koronavirem:

• zrušení Shromáždění delegátů SDH ve všech okresech - celý text z 10. 3. 2020
  • zrušení sportovních soutěží, plesů, poutí a jiných kulturních a spolkových akcí - celý text z 10. 3. 2020
  • přerušení kurzů (odborná příprava, soustředění, školení rozhodčích...) v ÚHŠ Bílé Poličany a ÚHŠ Jánské Koupele
  • zrušení veškerých plánovaných akcí s účastí více než 30 osob a to po dobu vyhlášení nouzového stavu (momentálně do 10. 4. 2020)

OSH Ostrava tak ruší

• Shromáždění delegátů SDH plánované na 21. 3. 2020 - o novém termínu se bude jednat na základě vývoje situace v ČR
  • Memoriál Ludvíčka Svobody (3. kolo OLM - Horní Datyně) plánovaný na 28. 3. 2020 - zrušeno bez náhrady
  • Soutěž mladých hasičů v disciplínách CTIF (4. kolo OLM - Muglinov) plánovanou na 19. 4. 2020 - zrušeno bez náhrady

V případě trvání opatření se budou rušit i další akce OSH a soutěže mladých hasičů. Odborná rada mládeže pak rozhodne o případné úpravě směrnic pro tento ročník Ostravské ligy mládeže.