První dubnovou neděli jela naše mládež do Horních Datyní na další kolo Ostravské ligy mládeže. Mladší žáci s představou posunutí se do první desítky, starší s umístěním v první pětce. Starší žáci šli nejprve na střelbu ze vzduchovky. Střelba na terč je přece jen trošku loterií, ale s touto disciplínou se poprali vcelku dobře (názor trenérů) s průběžným pátým místem v disciplíně. Následovala hadicová štafeta (zapoj-rozpoj), kterou měli dobře natrénovanou a která se také vydařila, o necelou sekundu průběžné druhé místo. Na uzlové štafetě neudělali žádnou chybu a s perfektním výkonem a přibližně půlsekundovou ztrátou rovněž průběžné druhé místo. Radost přišla v úterý po zaslání výsledků z této soutěže. Po přepočtení výsledných umístění skončili starší žáci na výborném prvním místě a v celkovém hodnocení OLM se posunuli na páté místo.

Mladší žáci také překvapili. Po hadicové štafetě si drželi průběžné sedmé místo. Zato uzlová štafeta se jim náramně vydařila a bez chyb v této disciplíně se umístili na třetím místě. Poslední disciplínou byla střelba ze vzduchovky. U těchto malých prcků se nepočítalo s převratným výkonem, ale oni nás přesvědčili že střílet umí, nastříleli 118 bodů a právem skončili na průběžném třetím místě. Vynikající výkon celeho družstva se odrazil na umístění, celkově v Datyních třetí místo a v celkovém hodnocení OLM poskočili na deváté místo.

V dalších soutěžích se přesuneme z tělocvičen do venkovních prostor. Jako první bude následovat soutěž na Hasičské stanici v Porubě 6.5., kde bude soutěž v disciplínách CTIF a následující den ve Svinově - požární útok a štafeta 4x60 m.

olm 17 datyne