Připravujeme pro Vás obsáhlejší článek v souvislosti s povodní na Ostravsku.

Dne 1.3.2023 se naši velitelé účastnili teoretického školení na zásah v tunelu Klimkovice na hasičské stanici v Bílovci.

Hlavní témata: rádiová komunikace, sjednocení názvoloví se spravou silnic a dálnic, příjezdové trasy, průzkum při zásahu, ...

Hlásič požáru – spolehlivý zachránce Vašich životů a Vašeho majetku.

V případě vzniku požáru dokáže toto nenápadné zařízení vzbudit i toho největšího spáče

Hlásič požáru je jednoduché zařízení, které včas detekuje vznikající požár a vyvolá akustický poplach. Zařízení je napájeno baterií. Konec životnosti baterie je signalizován opakovaným pípáním hlásiče. Ve Vaší domácnosti je možné vzájemně propojit několik hlásičů s tím, že v případě výstražné reakce jednoho hlásiče, jsou zapnuty i hlásiče ostatní (např. čidlo reagující na kouř v garáži spustí čidlo u vás v ložnici). Nákup hlásiče doporučujeme realizovat u specializovaného prodejce, který vám poradí s jeho instalací. Výrobek musí odpovídat platným normám a mít označení „CE“. Instalace hlásiče je rychlá a jednoduchá. Při jejich instalaci postupujte vždy podle návodu výrobce

Vhodné umístění:
v ideálním případě ve všech obytných místnostech bytu / domu + garáži, v případě montáže jednoho hlásiče v bytě vždy v centrální části bytu, např. chodbě (kam ústí jednotlivé místnosti), v místnosti vždy doprostřed stropu (dle doporučení min. ve vzdálenosti 60 cm od stěny a ve výšce max. 6 m od podlahy), v bytových domech, ubytovnách apod. i ve společných prostorech každého podlaží domu.

Nevhodné umístění:
prašné a vlhké prostory, blízkost ventilátorů, tepelných zdrojů, svítidel nebo jiných zdrojů tepla, vrcholy půdních prostorů střech tvaru písmene „A“, prostory s vysokou koncentrací cigaretového kouře, výparů barev, rozpouštědel a výfukových plynů.

DESATERO DŮVODŮ, PROČ SI HLÁSIČ POŘÍDIT

• včasná detekce vznikajícího požáru
  • upozornění pomocí zabudované sirény
  • možnost uhašení požáru v jeho zárodku
  • možnost včasné záchrany Vašeho života a majetku
  • napájení baterií (vhodné i pro prostory bez elektrické sítě)
  • možnost propojení vícero hlásičů
  • jednoduchá a rychlá instalace
  • dostupná pořizovací cena (cca od 200 Kč)
  • možnost výběru typu hlásiče podle vaší potřeby
  • možnost jednoduše svépomocí provést kontrolu funkčnosti

Pamatujte, je lepší, když Vás budí hlásič, nežli hasič.

Výcvik zásahové jednotky SDH Dolní Lhota ve výcvikových prostorách " v katakombách" Střední školy požární ochrany FM.
V sobotu 11. 3. 2017 jsme zorganizovali pravidelný výcvik nositelů dýchací techniky členů zásahové jednotky SDH Dolní Lhota. Výcvik proběhl ve výcvikových prostorách " v katakombách" výcvikového zařízení Střední školy požární ochrany ve Frýdku Místku. Jako každoročně jsme přizvali k našemu výcviku i sousední hasiče z Velké Polomi.

vycvik fm 17

Tato spolupráce mezi našimi obcemi funguje na dobré úrovni a společný výcvik je z hlediska pravděpodobné spolupráce při skutečném zásahu reálná a tudíž žádaná. Průběh výcviku: Před samotným vstupem do polygonu (zadýmených katakomb) jsme si připomenuli správný způsob vstupu do hořící budovy, pohyb hasičů v zadýmeném prostoru a postup při vyhledávání pohřešovaných osob.
Cílem celého výcviku byla správná orientace hasičů ve stísněných prostorách podzemí s vyhledáním a vynesením pohřešované osoby, včetně správné komunikace přes ruční radiostanice.