Dobrý den,

Poděkování Všem kteří se zúčastnili sobotní brigády svolané na úklid areálu Mokřinka, sběru šrotu a elektroodpadu.
Počasí bylo proti nám, ale nezalekli jsme se a výzvu odvážní hasiči přijali. Přišli jak hasičky, hasiči tak i naše mládež, kterým moc děkujeme za zkulturnění okolí našeho areálu.

Na sběru šrotu a elektroodpadu bylo poznat že občané měli dostatek domácího volna, sváželo se ještě v pozdních odpoledních hodinách.

Všem děkujeme a můžeme s dobrým pocitem zahájit sezonu.

S pozdravem

Bohumil Kokeš
Starosta SDH

Sbor dobrovolných hasičů v Dolní Lhotě v roce 2019 obdržel dotaci z Moravskoslezského kraje z dotačního titulu ,,Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2019“.

Vážení příznivci hasičů,

v sobotu 25. 2. 2017 se konal tradiční masopustní průvod. Průvod, v čele s koňským povozem a doprovázen dechovou hudbou, procházel během odpoledne naší malebnou vesničkou a navštěvoval domácnosti, které tuto tradici podpořili drobnou mincí nebo nabídli účastníkům něco k zakousnutí či na zahřátí. Děkujeme těmto bratrům hasičům a sestrám hasičkám za 10tiletou podporu naší rozverné zábavy.

Rovněž bychom chtěli vyjádřit naše poděkování zástupcům obce, štědrým sponzorům, kuchařkám za výbornou večeři, všem členům SDH, kteří aktivně přiložili ruku k dílu, zdobili sál, připravovali kulturní vystoupení, starali se o údržbu masek, členům „divadelního kolektivu“, dětem, ženám – hasičkám, které každoročně obětavě pečou do noci koláče (jen pro zajímavost, letos jich bylo 1600). A v neposlední řadě  všem občanům Dolní Lhoty za přízeň a za příspěvky do kasiček „rozpustilých cikánek“ J Průvod byl zakončen u hasičské zbrojnice a následně večer pokračoval zábavou v sále obecního úřadu, kde jsme po půlnoci pochovali basu a ukončili tak plesovou sezónu pro letošní rok.

17 pruvod kozelek

Milí spoluobčané, věříme, že nás i v dalších letech vpustíte do svých obydlí a podpoříte tuto starou tradici.

Bez vás by to zkrátka nešlo!

Děkujeme.

Hasiči Dolní Lhota