Jsme ve FINÁLE! Dostali jsme se mezi pět finalistů v anketě "Dobrovolní Hasiči Roku 2024" za oblast sever Moravy.

Váš hlas rozhodne. Hlasujte!

Pokud nás chcete podpořit, můžete tak učinit dvěma způsoby.

Pomocí webového formuláře:

HLASOVÁNÍ SBORY – Anketa Dobrovolní Hasiči Roku (adhr.cz)

Pomocí SMS:

Soutěžní SMS zprávu zašlete na číslo 900 77 06 ve tvaru – HASICI(mezera)SSM1

A víte, proč hlasovat právě pro nás?

Jak jistě víte, letošní rok byl pro nás výjimečný z důvodu výročí 130 let od založení našeho sboru. Toto výročí si zasloužilo uspořádat patřičné oslavy. Výroční logo jste mohli vidět na našich akcích již od začátku roku. Nicméně, vrchol oslav byl naplánován na sobotu 22.6. Vše začalo již v pátek, kdy byla uspořádána prohlídka naší hasičské zbojnice pro děti z naší ZŠ a MŠ. Páteční večer poté patřil letnímu kinu, kdy jsme v našem areálu promítali pro veřejnost film Hoří, má panenko. Sobota započala výroční schůzí v sále obecního domu. Schůze se zúčastnili téměř všichni členové a mnoho hostů z řad okolních sborů a významných představitelů krajského sdružení. Nesmíme opomenout naše přátele z družebního sboru Mutěnice. Po schůzi proběhlo slavnostní předání a svěcení nového automobilu pro naši jednotku. Následoval velký slavnostní průvod všech členů, hostů a mažoretek. Cíl byl v našem areálu na Mokřince, kde probíhalo hlavní dění oslav. Celé odpoledne a večer probíhal v doprovodu živé hudby. K poslechu hrála dechová kapela, cimbálovka a večer patřil kapele Vize. V rámci dalšího programu jste mohli vidět vystoupení mažoretek, úžasné vystoupení těch nejmenších hasičů z Klimkovic nebo ukázku zásahu hašení hořícího automobilu. Pro děti byl připraven program v podobě skákacího hradu, dětské podoby soutěže TFA, vystoupení maskotů nebo balónkovou šou. V naší nově vybudované klubovně byla provizorně zřízena síň s historickými i současnými fotky a videoprojekcí našeho sboru. Hosté oslav si mohli také odpoledne prohlédnout statickou ukázku hasičské techniky.

Takto proběhla naše nejvýznamnější letošní akce. Jsme velmi rádi , že se tato akce vydařila a měla velmi pozitivní odezvu. Kromě této slavnostní události nás letos čekaly a čekají i další tradiční akce a činnosti. Níže najdete výpis některých z nich.

Kulturní a sportovní aktivity pro veřejnost:

* Maškarní průvod obcí spojený s maškarním plesem a chování basy

* Čarodějnický gulášfest

* Pálení Čarodějnic

* Fotbalový a hokejový „srandamač“ s místními Sokoly

* Turnaj v nohejbale

* Noční hasičská soutěž mužů a žen „Lucerna LEASTEX CUP“

* Noční hasičská soutěž mladších a starších žáků "Pohár Ludvíka Šimoše"

* Vinobraní na Mokřince

Ostatní aktivity a činnosti:

* Projekt „Ukliďme naše lesy“ s místními myslivci

* Tvorba Vánočních přání pro dům seniorů

* Mezigenerační Vánoční pochod

* Prodej květů při celorepublikové akci „Den proti rakovině“

* Vícedenní soustředění mládeže

* Návštěva ZŠ a MŠ - představení činnosti hasičů

* Den otevřených dveří hasičské zbrojnice

* Sběr šrotu a elektroodpadu našich občanů

* Darování krve s hasiči

* Účast mládežnických družstev na sportovních soutěžích – Ostravská liga mládeže, okresní kolo hry Plamen, pohárové soutěže

* Účast družstva mužů na sportovních soutěžích

* Návštěva strašidelného zámku v Kravařích

* Návštěva hasičského muzea

* Návštěva družebního sboru v Mutěnicích

* Brigádnická činnost – úpravy našeho areálu, letošní rekonstrukce a přístavba nového přístřešku, vybudování nové klubovny pro mládež s kuchyní a sociálním zařízením (odpracováno přes 4000 brigádnických hodin)

K tomu všemu si přičtěte nespočet výjezdů členů zásahové jednotky, školení, brigády.

A toto vše dělají naši členové ve svém volném čase…Není toho zrovna málo, že? Proto nás prosím podpořte a dejte nám váš hlas

Děkujeme!

Váš hlas rozhodne. Hlasujte!

Pokud nás chcete podpořit, můžete tak učinit dvěma způsoby.

Pomocí webového formuláře:

HLASOVÁNÍ SBORY – Anketa Dobrovolní Hasiči Roku (adhr.cz)

Pomocí SMS:

Soutěžní SMS zprávu zašlete na číslo 900 77 06 ve tvaru – HASICI(mezera)SSM1